Sepetiniz:   (Boş)      
Adaptörcü
23 Mayıs 2024       Ana Sayfa Adaptörler Adaptör Tamiri Hakkımızda İletişim
Notebook Adaptörleri

Cihazınızın Modeli

Sipariş Kontrol

Mesafeli Satış SözleşmesiDeğerli Müşterimiz, alışverişinizi tamamlamadan önce lütfen aşağıdaki kuralları okuyunuz:

1.

WEB SİTESİ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- SÖZLESMENIN TARAFLARI SATICI : Turan Elektronik (Cevdet Turan) Dereboyu Cad. Dere Sok. Kezban Apt. No:5 Dükkan:2E 34387 Mecidiyeköy-İstanbul Vergi Dairesi : Zincirlikuyu Vergi No: 48871282392 Telefon: +90 212 213 48 69Web Adresi: www.adaptorcu.com E-posta : adaptorcu@adaptorcu.com ALICI Adı/Soyadı Varsa Ünvanı: ...... Adresi : ....., Telefon: ......, E-posta: .....

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.adaptorcu.com web sitesinden elektronik ortamda veya 0212 213 48 69 nolu telefondan sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alici, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakki konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.adaptorcu.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLESME TARIHI: Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan is bu iki nüsha sözleşme alıcı tarafından ............. tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası alıcının mail adresine mail gönderilecektir.

MADDE 4- MAL/HiZMETiN TESLiMi, SÖZLESMENiN iFA YERi VE TESLiM SEKLi: Mal/hizmet, alicinin teslimini talep etmis oldugu .......... adresinde ............'a teslim edilecektir.

MADDE 5- TESLIMAT MASRAFLARI VE IFASI: Teslimat masrafları Alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 6- ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek ezik, kirik, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan Mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Fatura iade edilmelidir.

MADDE 7- SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alır. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10(on) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri Satıcı tarafından karşılanacaktır.

MADDE 8- SÖZLESMEYE KONU MAL/HIZMETIN ÖZELLIKLERI: Mal/hizmetin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli www.adaptrocu.com adli web sitesindeki mal/hizmet tanitim sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 9- MAL/HIZMETIN PESIN FIYATI: Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu e-mail olarak gönderilen bilgi ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 10- ÖDEME PLANI: Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, Alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alici arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

MADDE 11- CAYMA HAKKI: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde Satıcıya , e-posta veya 0212 213 48 69 nolu telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 12. md. hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.adaptorcu.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olması şarttır. Bu hakkin kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslinin iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli Alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli Alıcı tarafından karşılanır.

MADDE 12- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HiZMETLER: Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) cayma hakkinin kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır. Ambalajı açılmış, kullanılmış, kablo veya devre bağlantısı yapılmış ürünler ile yeniden satılabilir özelliğini kaybetmiş ürünler iade alınmazlar.

MADDE 13- YETKILI MAHKEME: İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir. SATICI : Turan Elektronik (Cevdet Turan) ALICI Adi Soyadı : ...... Tarih : ......2.

Gizlilik:

www.adaptorcu.com, öncelikle ziyaretçi ve müşterilerine daha güvenli bir ortam oluşturmayı ilke edinmiş bir site olarak, aşağıdaki gizlilik kurallarına uyulmasını şart koşar:

E-mail adresiniz hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklanmayacak ve kullanılmayacak olup, belli zamanlarda www.adaptorcu.com ilgili tanıtım ve kampanya haberleri gönderilmek amacıyla bu bilgiler sadece www.adaptorcu.com tarafından kullanılabilecektir.

Bize verdiğiniz kişisel ve kurumsal bilgileriniz, fatura, ürün gönderimi ve iletişim amacıyla kullanılır. Bu bilgiler, başka amaçlarla kullanılmaz ve başkalarıyla paylaşılmaz.

Web sitemizde üyelik sistemi yoktur, dolayısıyla ziyaretçilerin özel bilgilerini talep etmez ve onları kaydetmeyiz.

www.adaptorcu.com, müşterilerinin banka, banka kartı ve kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde talep etmez. Dolayısıyla bu bilgiler kaydedilip saklanmaz.

Turan Elektronik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerini eksiksiz olarak yerine getirmeyi taahhüt eder.


Güvenlik:


Tüm sayfalarımız internette güvenli alışveriş için gerekli olan 128 bit SSL koruması ile şifrelenmiştir. Kredi kartı bilgileriniz bu esnada şifrelenerek bankaya gönderilmektedir.
 İnternet üzerinde şifreleme amacıyla yaygın bir şekilde kullanılan SSL 128-bit şifreleme teknolojisi, www.adaptorcu.com ile bilgisayarınız arasındaki iletişimi şifrelemekte kullanılmaktadır.
Güvenliğiniz için, hiç bir şekilde banka kartı bilgileriniz kaydedilmez.3.

İade İşlemi (Cayma Hakkı) :

MADDE 11- CAYMA HAKKI: Alici, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkinin kullanılması için ayni süre içinde Satıcıya, e-posta veya 0212 213 48 69 nolu telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 12. md. hükümleri çerçevesinde ve is bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.adaptorcu.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olması şarttır. Bu hakkin kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslinin iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır ve satıcı, iadenin kendisine ulaşmasından sonra, 20 (yirmi) gün içinde mal/hizmet bedelini, alıcıya iade eder. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli Alıcı tarafından karşılanır. 

MADDE 12- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER: Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü kişisel bakım ürününün cayma hakkinin kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır. 

Ambalajı açılmış, hasar görmüş, kullanılmış veya yeniden satılabilir özelliğini kaybetmiş ürünler iade alınmazlar.
4.

Garanti:

Satın almış olduğunuz ürünler, firmamız tarafından garanti altındadır. Garanti süreci, malın teslim tarihinden itibaren başlar. Garanti süresi 1 yıldır.
Garanti şartları firmamızın belirlediği süre ve kurallar çerçevesinde geçerlidir. Kullanıcı hataları garanti kapsamı dışındadır. Donma, yangın veya yıldırım düşmesi durumunda meydana gelen hasar ve arızalar. Malın tesliminden sonraki yükleme, boşaltma ve sevkiyat anında meydana gelecek arızalar. Hatalı elektrik bağlantıları,Islak zemin,Sıvı teması. Gerilim (Voltaj) düşüklüğü veya fazlalığı; topraksız priz kullanılması; hatalı elektrik tesisatından meydana gelen hasar ve arızalar GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR. Ürüne/Cihaza firmamız dışındaki kişiler tarafından müdahale edilmesi durumunda garanti geçersizdir. Belge üzerine tahrifat yapıldığı, cihazın üzerindeki orijinal seri numarasın kaldırıldığı veya tahrifat yapıldığı taktirde garanti geçersizdir. Arızaların giderilmesi konusunda uygulanacak teknik yöntemlerin tespiti tamamen firmamıza aittir. Ürünün/Cihazın garantisi sadece Türkiye sınırları dahilinde geçerlidir.5.

Bilgi:

Adaptörlere ait model bilgileri bir çok farklı kaynaktan derlenmiştir. Bu bilgiler müşterilerimize yardımcı olmak amacıyla sitemizde verilmiştir. Olası Adaptör-Model bilgi hatası veya yanlışlığından firmamız sorumlu değildir. Sitemizdeki döviz kuru bilgileri T.C. Merkez Bankası kur bilgilerinden online olarak alınmaktadır. Olası iletişim ve hesap hatalarından firmamız sorumlu tutulamaz. Farklı bilgi ve hatalı işlemlerde firmamızdaki bilgiler esas alınır.
 

Ana Sayfa | Adaptörler | Adaptör Tamiri | Adaptör Uçları | Markalar | Hakkımızda | İletişim

Bilgilendirme:     Mesafeli Satış Sözleşmesi   ●   Sık Sorulan Sorular   ●   Gizlilik/Güvenlik   ●   İade İşlemi   ●   Garanti

adaptorcu@adaptorcu.com     Telefon: 0212 213 48 69     Whatsapp : 0542 213 48 69

Adaptorcu.com, Turan Elektronik internet satış sitesidir.