Sepetiniz:   (Boş)      
Adaptörcü
12 Haziran 2024       Ana Sayfa Adaptörler Adaptör Tamiri Hakkımızda İletişim
Notebook Adaptörleri

Cihazınızın Modeli

Sipariş Kontrol

Sık Sorulan Sorular

1- Adaptör nedir?
Genel olarak adaptör, evlerde kullandığımız şebeke elektriğini dönüştürerek, daha küçük gerilimlerle çalışan cihazlarımıza enerji sağlar. Öncelikle şebekeden gelen Alternatif gerilim (220 V), adaptör içindeki transformatör ile daha küçük seviyelere düşürülür. Elde edilen düşük seviyedeki Alternatif gerilim elektronik devre ile Doğru gerilime kontrollü olarak çevrilir. Sonuçta Alternatif Akım (AC), Doğru Akıma (DC) çevrilmiş olur. Adaptör yapımında kullanılan transformatör ve elektronik devreler adaptörün kalitesini belirtir.

2- Orjinal Adaptör ile diğer Adaptörler arasında fark var mıdır?
Evet. Satışını yaptığımız Orjinal Adaptörler piyasada satılan diğer adaptörlere sadece görünüm olarak benzemektedirler. İçerik ve maliyetleri farklıdır. Orjinal Adaptörler uzun ömürlü ve kararlı bir çalışma sergiler. Bu durum adaptörün bağlı bulunduğu cihaz (notebook, yazıcı, modem, telefon...) için çok önemlidir.

3- Sitenizde bulunan Orjinal Spot (Muadil) Adaptörlerin farkı nedir?
Sitemizde bazı orjinal adaptörlerin muadil eşdeğerlerini satıyoruz. Satışını yaptığımız Muadil Adaptörler içerik olarak orjinal malzemelerden yapılmış ve iç koruması mevcuttur. Orjinal Adaptörlerde olduğu gibi Muadil Adaptörlerimizde hiç bir şekilde cihazınıza zarar vermez.  Muadil adaptörlerimizi ilgili olan cihazlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

4- Diğer satış sitelerindeki Adaptör fiyatları neden farklı?
Bir çok satış sitesi üzerinden kalite ve maliyetleri çok düşük adaptör satışları yapılmaktadır. Ürün grubumuz içinde kalitesi düşük ve müşterilerimizin cihazlarına zarar verebilecek adaptör satışı yapmıyoruz. Adaptör fiyatlarımızı, cihazınızın teknik servisinden aldığınız fiyatlarla karşılaştırdığınızda en uygun fiyatla satış yaptığımızı göreceksiniz.

5- Adaptör siparişinde bulundum, adaptör adresime ne zaman ulaşır?
Sipariş verdiğiniz adaptörün ödemesi tarafımıza ulaştıktan sonra 30 dk. içinde kargoya verilir. Mesai saatleri dışında kalan işlemler bir sonraki iş gününe devredilir.

6- Hangi Adaptörü satın almalıyım?
Notebook veya cihazınızın etiket veya katalog bilgilerini kontrol ediniz. Daha sonra o bölümde yazan Volt ve Amper değerlerine uygun adaptörü listemizden kontrol edebilirsiniz. Son olarak adaptörün çıkış veya jak ucuna dikkat etmeniz yeterlidir. Örneğin cihazınızın etiketinde 19V-3,16A yazıyorsa listemizde bulunan 19 Volt - 3,16 Amper değerindeki adaptörü sipariş etmelisiniz.
 
Ana Sayfa | Adaptörler | Adaptör Tamiri | Adaptör Uçları | Markalar | Hakkımızda | İletişim

Bilgilendirme:     Mesafeli Satış Sözleşmesi   ●   Sık Sorulan Sorular   ●   Gizlilik/Güvenlik   ●   İade İşlemi   ●   Garanti

adaptorcu@adaptorcu.com     Telefon: 0212 213 48 69     Whatsapp : 0542 213 48 69

Adaptorcu.com, Turan Elektronik internet satış sitesidir.